Přestavba benzinových vozů na pohon palivem Ethanol E85

Náš systém přestavby vozů na Ethanol E85 je vhodný pro vícebodové vstřikování, pro všechny motory od jednoválců (motocykly, lodě, tříkolky) po 16-ti válce. Instalace spočívá v přidání jednotky pro úpravu vstřiku paliva do motoru. Jednotka podporuje studený start až do teploty -40°C. Nedochází k žádnému zásahu do originální řídící jednotky vozidla.

E85 - přestavba a informace

Naše ethanolová jednotka E85 je vyráběna v EU a prošla certifikací TÜV Rheinland MEEITÜV Nord KTI-KFT a je homologována Ministerstvem dopravy České republiky pro provoz v ČR.

Garantujeme start od +100 do -40 °C. Na toto je podstatné brát ohled, protože na trhu se vyskytuje převaha ethanolových jednotek, které neumožňuji start motoru při teplotách nižších pod +10°C. Naše jednotky jsou zcela programovatelné a je možné je upravit na jakékoliv auto, samozřejmostí je i instalace do motoru s turbem či kompresorem nebo hybridních vozů.

Při přestavbě dochází k úpravě délky vstřiku paliva do válců zabudováním pomocné řídící jednotky vstřikování. Je možné tankovat současně benzín a ethanol E85. Samozřejmostí je možnost jednoduchého vypnutí pomocné řídící jednotky, kdy nedochází k žádné úpravě informací pro vstřiky z hlavní jednotky vozu. Každy typ vozidla nastavujeme individuálně s ohledem na co nejnižší možnou spotřebu paliva, při zachování uživatelského komfortu a výkonu vozidla.

 

Výhody přestavby na E85:

 • finanční úspora
 • zvýšení výkonu o cca 10-15%
 • levný provoz
 • nízká pořizovací cena
 • bez nutnosti přídavné nádrže
 • rychlá montáž (s minimálním zásahem do vozidla)
 • snížení emisí CO2 až o 70% (vozidlo po úpravě odpovídá normě EURO4)
 • možnost jezdit do podzemních garáží
 • po montáži není již potřeba žádný pravidelný servis vozidla
 • možnost tankování jak Ethanolu E85, tak i klasického ropného benzínu Natural 95 (nevadí ani směs benzínu N95 a E85).

 

Nevýhody provozu vozidla na pohon Ethanol E85:

 • instalace ethanolové jednotky E85 trvá zpravidla cca od 2 do 5 hod. včetně naprogramování (dle vozidla)

 

Vlastnosti Ethanolu E85:

Ethanol E85 má jiné fyzikální a chemické vlastnosti než benzín, jeho chování ve spalovacím prostoru je od benzínu odlišné - dodá vhodně upravenému motoru sice větší výkon, hoří ale pomaleji a studeněji. E85 má oktanové číslo 101 a více, ve správných podmínkách je tím schopen většího výkonu. Nedochází k žádnému poškození motoru - naopak, díky neropnému původu paliva a jeho čistícím vlastnostem je motor a olej čistší a méně zakarbonovaný.

 

Cena přestavby na Ethanol E85:

Naše cena za přestavbu vozů na pohon s palivem Ethanol E85:

 • 4 válcové motory 8.000,- Kč
 • 6 válcové motory 13.000,- Kč
 • 8 válcové motory 15.000,- Kč

 

Ceny jsou včetně kompletního seřízení, profesionální montáže v rámci naší partnerské sítě po celé ČR. Ceny jsou uvedeny s DPH.

 

Spotřeba motorů po přestavbě na palivo Ethanol E85:

Spotřeba motorů při provozu na palivo Ethanol E85 může být min. o 10% vyšší*, než při provozu na klasický ropný benzín Natural N95 - spotřeba je dána stylem jízdy, technickým stavem vozidla a kvalitou paliva E85. Zvýšená spotřeba při jízdě na palivo E85 je vždy individuální a její výši nelze garantovat.

Přemýšlíte, jeslti se Vám přestavba Vašeho vozu na Ethnanol E85 vyplatí? V naší kalkulačce úspory si můžete jednoduše spočítat, kolik ročně ušetříte na pohonných hmotách, když budete jezdit na palivo E85 místo klasického ropného benzínu N95. Finanční investice vložená do přestavby vašeho vozu na E85 se Vám velmi rychle vrátí.